Logóhasználati szabályok és előírások

1.0. URS tanúsítványminta és dátumok:

A tanúsított cégek tanúsítványsablonja különböző dátumokat tartalmaz, az alábbiakban magyarázatot adunk ezekre a dátumokra és azok jelentésére. (A különböző szabályozó hatóságok és ügyfelek eltérő kéréseinek figyelembevételével a tanúsítványsablon adataiban módosítások történtek).

Mostantól minden lényeges dátumot rögzítünk, hogy minden „alapot” lefedjünk, és mint ilyen, extra dátummezők is lesznek.

A jelenlegi dátummezők a következők:

Az ÚJ dátummezők a következők:

A tanúsítási ciklus kiadásának dátuma (ez lesz úgymond a jelentések felülvizsgálatának dátuma).

A tanúsítvány lejárati dátuma (a fenti lejárati dátummal megegyezően - általában három év vagy egy nappal kevesebb, és a tanúsítási ciklus kiállításának dátumától kell számítani).

Módosítás dátuma (ez egy új dátum, és a tanúsításban bekövetkezett változásokra vonatkozik, pl.: a tevékenységi kör, a cím és a tanúsítványciklus során bekövetkezett változások).

Eredeti tanúsítvány kiállításának dátuma (az 1. tanúsítási tanúsítvány kiállításának dátuma - tehát ha a tanúsítás 6 éves, ez a dátum 6 évesnek fog mutatkozni - volt a kiállítás (eredeti) dátuma - lásd fentebb).

Korábban tárolt további adatok:

Az ÚJ adatmezők a következők:

A kiadás száma (A tanúsítási ciklus száma, azaz: ha az ügyfél 6 éves a tanúsításban, akkor a KÖVETKEZŐ tanúsítási ciklus száma 3 lesz - jelenleg 2 - ez egy új adatmező).

Tanúsítási ciklus (a fenti példában ez 2 lesz).

Felülvizsgálati szám (ez a változások dátuma, pl.: tevékenységi kör, cím) - azaz: egy szám, amely független a tanúsítási ciklus számától - más szóval, a tanúsítási ciklus ebben a példában 2, azonban 3 revíziós változás történt - név, cím és kisebb tevékenységi kör változás - így a revíziós szám ebben az esetben 3 lesz.

A rendszertanúsítvány száma, ez lesz az IATF száma, vagy egy más rendszerektől függő szám, pl: amennyiben a követelmények megváltoznak egy szám rögzítésére. Ha egyik rendszer sem írja elő a számot, pl: 9001, akkor a mezőben a „Nem alkalmazható” szöveg fog megjelenni.

1.1 Több telephelyen történő tanúsítások:

Az URS eljárása szerint minden tanúsított címre egyedi tanúsítványt kap az ügyfél, ha egynél több telephelye szerepel a tanúsításában.

Megjegyzés: Ahol a tanúsítvány száma „0001”, az a vállalat első telephelyét (kijelölt székhelyét) igazolja, a tanúsítványszám-konfigurációban a 0001-nél magasabb szám (például - xxxxx/B/0002/UK/En) NEM a több telephelyes cég  székhelye, és ezért a következő kijelentés érvényes: „e tanúsítvány érvényessége a fő tanúsítvány érvényességétől függ”.

MEGJEGYZÉS - A fentiek nem vonatkoznak az IATF 16949 vállalati rendszerekre.

1.2 A késedelmes auditok miatt a tanúsítvány dátumára gyakorolt hatás:

Az ISO 17021-1 szabvány szerinti késedelmes auditok esetében minden rendszer ezt a szabályt követi, kivéve az IATF (az e rendszerre vonatkozó eltérést tekintse át lentebb).

Ha az auditot a tanúsítvány lejáratát követő 6 hónapos megengedett időszakon belül végzik el, a kiállítás dátuma a VETO-t vagy a műszaki felülvizsgálatot tükrözi, azonban a lejárat az eredeti tanúsítvány lejáratát követi (3 év -1 nap ettől a dátumtól számítva, és NEM 3 év -1 nap a jelentés felülvizsgálatától számítva).

Ez biztosítja a „GAP” azonosítását a tanúsítványban.

Megjegyzés- A tanúsítvány dátumait illetően egyéb hiányosságok is előfordulhatnak, olyan problémák miatt, mint például az éves díjak ügyfél általi késedelmes befizetése vagy egyéb előre nem látható körülmények.

Az IATF 16949-re jellemző:

Ha az auditot a tervezett időpontot megelőző 3 hónapon belül ELŐRE elvégzik (az 5. 5.1.1. szabály szerint), a tanúsítvány lejárata az auditot követő VETO felülvizsgálat kiállítási dátumát követi.

Ha az auditot a tervezett időpontot követő 1 hónapos határidőn belül fejezik be, ugyanez érvényes.

1.3. A transzfer auditok miatti tanúsítvány dátumokra gyakorolt hatás:

Amikor egy ügyfél átkerül az URS-be, két lehetőség van:

1. lehetőség: Újrakezdeni - ez biztosítja, hogy a kiállítás dátuma a VETO vagy a jelentés felülvizsgálata, a lejárat pedig az ezt követő 3 év -1 nap.

2. lehetőség: Az ügyfél az IAF MD2-t kívánja követni, a kibocsátás dátuma az átruházási ellenőrzés felülvizsgálati dátumát követi, a lejárat pedig a meglévő ciklus után következik.

Az URS alapesetben nem részletezi az eredeti kibocsátást a korábbi tanúsító testület szerint, azonban, ha az ügyfél ezt kéri, akkor elvégezzük ennek ellenőrzését, és az alábbiak szerint alkalmazhatjuk.

MD2 2.3.4 - Ha a transzfert megelőző felülvizsgálat nem állapít meg problémákat, a tanúsítási ciklus az előző tanúsítási cikluson alapul, és az átvevő tanúsító szervezet állapítja meg az auditprogramot a tanúsítási ciklus hátralévő részére.

Megjegyzés: Az elfogadó tanúsító szervezet a tanúsítási dokumentumokon feltüntetheti a szervezet eredeti tanúsítási dátumát azzal a megjegyzéssel, hogy a szervezetet egy másik tanúsító szervezet egy bizonyos dátum előtt tanúsította.

Az IATF 16949-re jellemző:

Az 5. szabály (7.1.2) szerint a kibocsátási dátum a VETO dátum és a lejárat 3 év -1 nap múlva lesz. Változások nem alkalmazhatók.

2.0. A védjegyek és logók használata / Logó Szabályozások:

Regisztrált ügyfélként, szervezetként vagy személyként Ön jogosult a vonatkozó védjegy(ek)/logó(k) használatára. Mielőtt letöltené a védjegy(ek)et / logó(ka)t, kérjük, szánjon időt a vonatkozó védjegy(ek) / logó(k) használatára vonatkozó szabályok és előírások elolvasására.

2.1. Logók használata/logó alkalmazása, szabályok:

Mivel Ön tanúsított / bejegyzett szervezet, vállalkozása jogosult logót vagy logókat megjeleníteni levélpapírokon, névjegykártyákon, brosúrákon és marketinganyagokon (beleértve a honlapokat is) stb. amennyiben azok megfelelnek az alábbi szövegben foglalt szabályoknak.

A logó(k) kiválasztása a következőktől függ:

a) A szabvány(ok) vagy rendszer(ek) (a továbbiakban: szabvány vagy rendszer), amely szerint az Ön szervezete tanúsított/regisztrált.

b) Az Ön szervezetének preferenciái a design és a megjelenítés tekintetében.

Általában a brandtől (pl.: URS) függően a következő logók közül lehet választani:

1. Brand logó (pl.: United Registrar of Systems Limited) logó önmagában.

2. A szabványt szimbolizáló logó önmagában.

3. United Registrar of Systems Limited logó az akkreditáló testület logójával együtt, pl.: UKAS (pipa és korona).

4. United Registrar of Systems Limited logó a szimbolizált logóval.

1. megjegyzés: Egyes rendszerek esetében nem lehet a négy logó közül választani, pl: nem akkreditált rendszerek. Önnek csak a logókra mutató linkek jelennek meg a szervezetét tanúsító/regisztrált szabvány(ok)ra vonatkozóan.

2. megjegyzés: Az UKAS logó 2021 januárjában frissült - a frissítésre a következő időpontok vonatkoznak:

Az URS a következő sikeres újratanúsítási auditot követően a frissített logót feltünteti a tanúsítványon.

2.2.1. A logó és a tanúsítványok használatának általános feltételei:

Az ügyfél jogosult a tanúsító védjegy vagy logójának reklámanyagokban történő használatára, és e védjegy vagy logó használata során az ügyfélnek biztosítania kell, hogy -

  1. Megfelel az URS követelményeinek, amikor a tanúsítási státuszára hivatkozik a kommunikációs médiákon, például az interneten, brosúrákban vagy reklámokban, illetve egyéb dokumentumokban.
  2. A logók nem használhatók a termékeken vagy a termékek csomagolásán. 
  3. A logók nem használhatók laboratóriumi tesztelési, kalibrálási vagy ellenőrzési jelentéseken (kivéve, ha az ügyfél az URS Holdings keretében tanúsított - kétség esetén tájékozódjon a kijelölt irodánál az Ön egyedi kritériumait illetően).
  4. A tanúsítással kapcsolatban semmilyen nyilatkozatot nem tehet, és minden reklámanyagot módosítania kell, ha a tanúsítás tevékenységi köre változik, és ez hatással van a logó használatára és hatályára.
  5. Nem használhatja, illetve nem engedélyezheti a tanúsítási dokumentum vagy annak bármely részének megtévesztő módon történő használatát, azaz: a logó(k) csak a tanúsítást/bejegyzést elnyert névvel és helyszínnel együtt használható(k).
  6. A tanúsítvány(ok) felfüggesztését vagy visszavonását követően fel kell függeszteni minden olyan reklámanyag (nyomtatott és/vagy elektronikus változat) használatát, amely a tanúsításra való hivatkozást tartalmaz.
  7. Nem hivatkozhat az irányítási rendszer tanúsítására oly módon, hogy az azt sugallja, hogy a tanúsító szervezet tanúsít egy termék (beleértve a szolgáltatást is) vagy folyamat (kivéve, ha az Ön tanúsítása terméktanúsításra vonatkozik, és nem irányítási rendszerszabvány).
  8. Az akkreditációs jel és/vagy a tanúsítási logó visszaélésszerű használata a tanúsítás visszavonását vonhatja maga után, beleértve azt is, hogy a tanúsítás olyan tevékenységekre vonatkozik, amelyek nem tartoznak a tanúsítás hatálya alá.
  9. Nem használhatja a tanúsítását olyan módon, hogy az URS Holdings (vagy bármely URS leányvállalat) és/vagy a tanúsítási rendszer rossz hírét keltse.
  10. Annyi logót használhat, amennyire jogosult, amennyiben a logók a tanúsított/regisztrált szabvány(ok)hoz kapcsolódnak.
  11. Minden felhasznált logónak hivatkoznia kell a tanúsítványszámra a logó alján, ahol ez feltüntetésre kerül.
  12. Az URS auditorai (ellenőr vagy értékelő) minden látogatáskor (vagy értékeléskor) kötelesek ellenőrizni a logók használatát, és amennyiben az auditor azt észleli, hogy helytelen logót használ, vagy a logót helytelenül használja, akkor nem megfelelőségre vonatkozó bejelentést tesz, és felszólítja Önt, hogy távolítsa el a logót minden (digitális vagy egyéb) anyagból.

2.2.2. Az akkreditációs védjegy / IAF MLA védjegy / ILAC MRA védjegy használatának általános feltételei:

A 2.2.1. szakaszban említett fenti követelmények mellett a következő további követelmények is alkalmazandók.

  1. Ha a fenti 2.2.2. pontban említett akkreditációs védjegyet vagy védjegyeket (az akkreditációs védjegy egy akkreditált szervezetre vonatkozik, pl.: UKAS) az URS védjegyével/logójával együtt kívánja használni, akkor mindkét védjegyet úgy kell arányosítani, hogy egyik se legyen nyilvánvalóan elsőbbségben vagy kiemelkedő a másikhoz képest.
  2. Nem szabad használni az IAF MLA védjegyet vagy az ILAC MRA védjegyet.
  3. Az akkreditációs védjegyeket nem szabad használni a terméken, a termék csomagolásán, címkéken, reklámanyagokon, írásos közleményeken stb. 
  4. Az akkreditációs jeleket nem szabad használni a névjegykártyákon.
  5. Az akkreditációs jelek nem szerepelhetnek épületeken és zászlókon.
  6. Az akkreditációs jelek nem használhatók járműveken.
  7. A terméktanúsítás nemzeti akkreditációs szimbóluma csak olyan termékkel, eljárással vagy szolgáltatással kapcsolatban használható, amelyet akkreditált terméktanúsítási rendszer szerint tanúsítottak.

1. megjegyzés: A termék csomagolásának az minősül, amely a termék szétesése vagy sérülése nélkül eltávolítható. Kísérő információnak minősül a külön elérhető vagy könnyen levehető. A típuscímkék vagy azonosító táblák a termék részének tekintendők.

2. megjegyzés: Felhívjuk a figyelmet, hogy a termék csomagolásán található, a tanúsított irányítási rendszerre vonatkozó kísérő információ vagy szöveg a következőkhöz kötött:

Az ismertető semmiképpen sem jelenti azt, hogy a termék, eljárás vagy szolgáltatás ilyen módon tanúsított. Az ismertetőnek hivatkoznia kell a következőkre: 

- A tanúsított ügyfél azonosítása (pl. márka vagy név); 

- Az irányítási rendszer típusa (pl. minőség, környezetvédelem) és a  

  az alkalmazandó szabványra; 

- A tanúsítványt kiállító tanúsító szervezet (CB).

 

Az IATF 16949 tanúsított ügyfelekre vonatkozóan:

Logók használata NEM megengedett. Az IATF a logó használatát CSAK a tanúsító testületekre korlátozza.

Vállalati járművek: A logókat használhatja a vállalati járművén (járművein), de nem használhatja a logót az akkreditáló testületek logójával kombinálva a vállalati járművön.

Az FSMS-ISO 22000-re jellemző:

Nem használhatja az FSMS tanúsítási jelet sem a terméken, sem a termék csomagolásán.  A termékcsomagolás a termék összes csomagolására vonatkozik, mind az elsődleges csomagolásra (amely a terméket tartalmazza), mind a külső vagy másodlagos csomagolásra.

A termék csomagolásán nem használhat olyan ismertetőt, hogy rendelkezik tanúsított FSMS-szel. Ez minden termékcsomagolásra vonatkozik, mind az elsődleges csomagolásra (amely a terméket tartalmazza), mind a külső vagy másodlagos csomagolásra.

Az FSSC 22000-re vonatkozóan:

A tanúsított szervezet nem használhatja az FSSC 22000 logót, semmilyen nyilatkozatot vagy nem hivatkozhat tanúsított státuszára:

 

2.3. A védjegy/logó sokszorosítása:

Az 1., 2. és 4. típusú logók esetében a logók bármilyen méretűek és színűek lehetnek, de a 3. típusú logó esetében a logó használatára vonatkozó további speciális szabályok az alkalmazandó akkreditáló testület alapján használhatók.

2.3.1. UKAS - akkreditált tanúsítás (irányítási rendszerek):

Ha az Ön regisztrációs tanúsítványán szerepel a UKAS Tick & Crown logó (a tanúsítványalján megtekinthető), akkor az Ön szervezete jogosult bármelyik megfelelő logó használatára, amelyen a UKAS Tick & Crown jel szerepel.

Ha azonban a tanúsítványán nem szerepel az UKAS Tick & Crown logó, akkor nem használhatja a Tick & Crown jelet ábrázoló logók egyikét sem.

Az akkreditációs jelet az alábbiak szerint kell reprodukálni:

„A nemzeti akkreditációs szimbólumok magassága (az akkreditációs szám kivételével) általában legalább 20 mm. Bármely nagyításnak vagy kicsinyítésnek meg kell őriznie az ebben a kiadványban reprodukált minták arányait. A nemzeti akkreditációs szimbólumot és az akkreditációs számot egyetlen egységnek kell tekinteni a nagyítás vagy kicsinyítés során.

Kivételes körülmények között, amelyeket általában a helyszűke vagy a költségek diktálnak, a nemzeti akkreditációs szimbólumok csökkentett magasságban is reprodukálhatók, de a 3.8. bekezdés c) pontjának meg kell felelni. (3.8 c) A reprodukció magasságától függetlenül a nemzeti akkreditációs jeleknek az UKAS véleménye szerint olvashatónak kell lenniük, kitöltés nélkül.

Ha a nemzeti akkreditációs logót vagy a nemzeti akkreditációs szimbólumot egy A4-esnél nem nagyobb méretű, kihajtogatott levélpapírra nyomtatják, akkor azt legfeljebb 30 mm magasan kell megjeleníteni. Az összehajtogatott levélpapír nagyobb részein a méret arányosan növelhető.”

2.3.2. UKAS - akkreditált tanúsítás (termék):

(A terméklogó használatának részletes leírása)

A terméktanúsítás nemzeti akkreditációs szimbóluma csak olyan termékkel, eljárással vagy szolgáltatással kapcsolatban használható, amelyet akkreditált terméktanúsítási rendszer szerint tanúsítottak.

Ha egy akkreditált termékmegfelelőségi rendszer keretében tanúsított termék esetében fizikai korlátok akadályozzák a terméktanúsítás nemzeti akkreditációs szimbólumának az e függelékben meghatározott korlátok közötti reprodukálását, a termékre a 2. ábrán látható terméktanúsítási példán alapuló címke is felragasztható. Ha ez nem kivitelezhető, a címkét az elsődleges csomagoláson (pl. buborékcsomagolás) lehet elhelyezni, de a másodlagos csomagoláson (pl. külső, tranzitcsomagolás) nem.

A teljes útmutatót lásd az alábbi linken:

https://www.gov.uk/government/publications/national-accreditation-logo-and-symbols-conditions-for-use

2.3.3. NABCB - akkreditált tanúsítás (nem termék):

  1. A NABCB akkreditációs szimbólumot a NABCB logójával kell reprodukálni az „A” függelékben megadott arányokban és színekben:
  2. A logó mérete nem lehet kisebb, mint 15 mm X 12 mm, vagy ha a hely szűkössége miatt kisebb méretben reprodukálják, a logónak olvashatónak kell lennie, a hely és a betűk kitöltése nélkül, és meg kell őrizni az azonos méretarányokat.
  3. A NABCB akkreditációs szimbólum nem reprodukálható az URS-jelzéstől/logótól elkülönítve.

2.3.4. FSSC 22000 - akkreditált tanúsítás (nem termék):

Az akkreditációs jelet meg kell ismételni:

A logó használata esetén a szervezetnek meg kell felelnie az alábbi előírásoknak:

Szín

PMS

CMYK

RGB

#

Zöld

348 U

82/25/76/7

33/132/85

218455

Szürke

60% fekete

0/0/0/60

135/136/138

87888a

 

A logó fekete-fehér használata akkor megengedett, ha minden más szöveg és kép fekete-fehér.

2.3.5 Accredia - Akkreditált tanúsítás (irányítási rendszerek):

Ha az Ön regisztrációs tanúsítványán szerepel az Accredia logója (tanúsítvány végén található), akkor az Ön szervezete jogosult bármelyik megfelelő logó használatára, amely az Accredia logó ügyfélváltozatát mutatja.

Ha azonban az Ön tanúsítványán nem szerepel az Accredia logója, akkor nem használhatja az Accredia ügyfél-logót ábrázoló logók egyikét sem.

Az Accredia szabályzatának az URS ügyfeleire vonatkozó részei a 6. bekezdésben találhatók, különös tekintettel a 6.5. pontra, valamint a 12. bekezdésben található 3. ábrára, amely az Accredia logó ügyfélváltozatát mutatja be. Ha a logót reprodukálják, az történhet színesben vagy fekete-fehérben - a logó ügyfélváltozatának használata akkor megengedett, ha az URS logója is jelen van. A színkódokat lásd az Accredia szabályzat 10.2. bekezdésében.

3.0 Mikor kell használni az UKCA jelölést:

Az új UKCA-jelölést 2022. január 1-je előtt csak akkor kell használni, ha az alábbiak mindegyike érvényes. Az Ön terméke:

 

Ez nem vonatkozik a meglévő készletekre, például, ha az Ön áruját 2021. január 1-je előtt teljes egészében legyártották, CE-jelöléssel látták el és forgalomba hozatalra készen állt. Ezekben az esetekben az Ön áruja akkor is értékesíthető Nagy-Britanniában CE-jelöléssel, ha egy brit szervezet által 2021. január 1-je előtt kiállított megfelelőségi igazolással rendelkezik.

3.1. Az UKCA-jelölés használata:

3.1.1. Az UKCA-jelölés elhelyezése:

A legtöbb esetben az UKCA-jelölést magán a terméken vagy a csomagoláson kell elhelyezni. Bizonyos esetekben a kézikönyveken vagy más segédanyagokon is elhelyezhető. Ez a termékre vonatkozó konkrét előírásoktól függően változik.

A következő általános szabályok érvényesek:

3.1.2. Az UKCA-kép használatának szabályai:

Meg kell győződnie arról, hogy:

4.0 Visszaélésszerű logó(k) / tanúsítvány:

A logó(k) / tanúsítvány használata során, ha a fentiekben felsorolt szabályok vagy előírások bármelyikét megszegik, az URS további intézkedéseket hozhat, beleértve a felfüggesztést, a tanúsítvány visszavonását, a jogsértés közzétételét és szükség esetén jogi lépéseket.

A helytelen használatra példa a kalibrálási tanúsítványokon feltüntetett Management Systems UKAS logó.

5.0 A tanúsítás visszavonása:

A tanúsítás visszavonása esetén az ügyfélnek azonnal fel kell hagynia a jelzést viselő dokumentumokkal, írószerek stb. használatával és terjesztésével, valamint fel kell hagynia minden olyan reklámanyag használatával, amely a tanúsított státuszra való utalást tartalmaz. A rendelkezésre bocsátott grafikákat és az összes eredeti jóváhagyási tanúsítványt vissza kell küldeni az URS-nek.

Hozzáférés a logókhoz

A logók eléréséhez kérjük, írja be a tanúsítvány számát teljes formátumban (pl. 12345/A/0001/UK/XX), és kattintson a beküldés gombra.

Logók letöltése

 

Lépjen velünk kapcsolatba...